Žabiny z Ostravy vezou výhru i postup ze druhého místa

S jistotou druhého místa zakončí Žabiny Brno základní část Chance ŽBL. V Ostravě brněnský celek útočně hojnou přestřelku ovládl 101:77 a upevnil si tak před posledním kolem postup do nadstavby za mistrovským ZVVZ USK Praha.

Žabiny si nepatrný náskok vytvořily již po úvodní desetiminutovce, který následně osmibodovou šňůrou ještě navýšily. Obrana však tentokrát brněnským basketbalistkám dělala v ostravské hale mírné problémy, čehož domácí hráčky dokázaly využít.

Desíti body v řadě se do dohrávky 15. kola rychle vrátily a o poločase ztrácely na českého vicemistra jen devět bodů. „Vstup do utkání nebyl podle našich představ a trvalo to celý první poločas. Nedařilo se nám plnit pokyny trenérů. Byla to spíše naše nekoncentrovanost, ze které pramenily otevřené pozice pro Ostravu, která je dokázala proměnit,“ popsala křídelnice Simona Sklenářová.

Ze šaten se svěřenkyně Viktora Pruši již vrátily v daleko lepším světle. Útočně pestrý výkon podpořily i na obranné polovině hřiště a nakonec si tak odvezly z Ostravy vysoké vítězství 101:77. „Druhý poločas už šel víceméně podle našich představ. Jsme rádi, že si odvážíme výhru,“ potvrdila Sklenářová, která proměnila všechny své čtyři trojkové pokusy a stala se tak nejlepší střelkyní úterního duelu.

Žabiny si svým čtrnáctým ligovým triumfem navíc zajistily postup do nadstavby ze druhého místa. Za nimi jsou na třetím místě jejich městské rivalky z Králova Pole, které však mají o vítězství méně a navíc poslední kolo odehrají na půdě mistra z USK. Naopak Žabiny poměří síly v domácím prostředí s osmým celkem tabulky z Brandýse, kde budou jednoznačnými favoritkami.

SBŠ Ostrava vs. Žabiny Brno 77:101 (23:32, 21:21, 14:26, 19:22)

Body: Sklenářová 23, Knežević 20, Cunane 19, Hamzová 15 + 8 zisků, Kytlicová 10, Stoupalová 7, Mezihoráková 6, Kalná 1, Nétková 0