Žabiny zakončí základní část ŽBL doma s Brandýsem

Stále tížené zúženou rotací nastoupí basketbalistky Žabin Brno do posledního zápasu základní části Chance ŽBL. V sobotu od 17 hodin přivítají na Rosničce nováčka ligy z Brandýse nad Labem, kterého chtějí letos i podruhé bezproblémově porazit.

Poslední tři utkání se museli trenéři Viktor Pruša a Michal Martišek obejít bez tří hráček základní rotace Petry Záplatové, Nikoliny Dudášové a Emmy Čechové i nemocné Adély Buřtové. A stěžejní basketbalistky budou chybět i v posledním duelu základní části.

I přesto si na vítězství s aktuálně osmým celkem nejvyšší české soutěže věří. „Brandýs odehrál velmi slušně poslední domácí utkání proti Slavii. A jako nováček soutěže vedený hned čtyřmi zahraničními hráčkami sebevědomě bojuje o udržení v soutěži. Roli favorita však přes všechno budeme chtít, se vším respektem k soupeři, i ve velmi zúžené rotaci bez pochyb potvrdit,“ řekl hlavní kouč brněnského celku Pruša.

Jejich sobotní soupeřky překvapivě dlouho trápily na domácí půdě v minulém kole pražskou Slavii, nakonec jí však podlehly 71:84. V předešlých duelech naopak dokázaly vybojovat důležitá vítězství nad Slovankou, Trutnovem i Ostravou, která je odpoutala od poslední příčky tabulky a podržela tak naděje na udržení se v elitní sestavě pro další ročník.

Na Žabiny v letošním prvním vzájemném střetnutí nestačily. Brňanky si z Brandýse dovezly vysokou výhru 90:41 a v podobně hladký průběh doufají i tentokrát. Přímý přenos utkání závěrečného kola Chance ŽBL můžete od 17 hodin sledovat přímo z dějiště haly Rosničky, či v přenosu na TVcomu.