Před repre pauzou povinná výhra v ŽBL? Žabiny hostí poslední Ostravu

Zvládnutá dvě prodloužení proti Carolu a návrat do hry o eurocupové play-off chtějí brněnské Žabiny potvrdit příští týden triumfem ve Španělsku. Ještě před tím ale doma na Rosničce odehrají v rámci Chance ŽBL poslední zápas před reprezentačním blokem. V sobotu od 17 hodin vyzvou tým SBŠ Ostrava, který na svoji letošní první výhru v soutěži stále ještě čeká.

Po čtyřech kolech nemají na rozdíl od Žabin ostravské hráčky na svém kontě jediné vítězství. Nejblíže k němu měly hned v úvodním domácím utkání s BLK Slavie Praha, kde však padly v koncovce 64:67. Nejen že brněnský tým má na svého sobotního soupeře o tři výhry navíc, ale i o jeden ligový zápas. K tomu mají Žabiňačky za sebou tři těžké souboje v Eurocupu, kde nemohly polevit ani na sekundu.

Pokud však předvedou znovu tak bojovný týmový výkon, možná únava by jim neměla stát v cestě. „Ostrava je určitě vzhledem k jejich průběhu sezony hladová a bude se chtít o výhru porvat. My ale chceme před důležitým zápasem Eurocupu hlavně navázat na naše předešlá utkání a stabilním výkonem potvrdit roli favoritů,“ prozradila Natálie Stoupalová, kterou ve druhém listopadovém týdnu čekají reprezentační povinnosti.

Zápas 6. kola nejvyšší české ligy odstartuje na hale Rosnička v 17 hodin. Sledovat jej můžete v přímém přenosu TVcom.