Reprezentační bublina s účastí Žabin

Ještě nedávno nebyly jasné podmínky, za kterých by hráčky českého reprezentačního výběru mohly odletět na kvalifikaci na ME do lotyšské Rigy. Jedna změna za druhou, nejistota a tak trochu zmatek panoval u hráček, které dostaly pozvánky. 

Dnes už je však vše, jak má být a hráčky odletěly směr Riga. Pozvánku dostaly rovnou dvě hráčky Žabin, a to již letitá hráčka české reprezentace Beáta Adamcová a nově i pivotka Natálie Stoupalová. Všechny hráčky ještě před prvním tréninkem musely absolvovat testy na COVID-19, na základě kterých vznikly velké absence v kádru. Což Naty určitě dopomohlo, aby v duelech proti Dánsku a Itálii mohla vybojovat první minuty v reprezentačním dresu. 

„Je toho strašně moc nového ať trenér, hráčky a spousta dalších věcí. Ale je to super a moc si to užívám. Oproti klubu je to velká změna a doufám, že mi to hodně dá,“ uvedla Natálie v rozhovoru pro ČBF.

Celý rozhovor s novickou Natálií Stoupalovou si můžete přečíst na webu České basketbalové federace.

Nepříjemnou novinkou pro Natálii, ale i pro zaběhlou Beátu jsou podmínky pobytu a celkového fungování jak v pražské, tak i v kvalifikační bublině v Lotyšsku. Jedná se právě o striktní podmínky, za kterých sport může být provozován, do kterých je mimo jiné zařazena izolace na jednotlivých hotelových pokojích a jídlo na pokoj. Hráčky se tedy mohou potkat pouze na tréninku.

Podrobnosti o specifikách přípravy a jak se lvice s reprezentační bublinou sžívají si můžete přečíst ZDE.

Poprvé svoje síly reprezentační výběr pod vedením trenéra Štefana Svitka poměří v pátek 13.11. s Dánskem od 15:20 hodin. Druhý souboj proběhne v neděli 15.11. od 18:45 hodin s Itálií. Obě utkání můžete sledovat online na ČT SPORT.