Výjimka pro RENOMIA ŽBL

V návaznosti na tiskovou konferenci ze dne 3. listopadu 2020, kdy předseda Národní sportovní agentury nastínil, za jakých podmínek budou udělovány výjimky jednotlivým sportovním soutěžím, dnes agentura oznámila udělení výjimky pro konání nejvyšší basketbalové ligy žen RENOMIA ŽBL. Udělena byla na základě stanovení závazných hygienicko – protiepidemických podmínek a udělilo ji samotné Ministerstvo zdravotnictví. 

Mezi tyto přísné podmínky patří například měření teploty při vstupu do haly, selfreporting formulář, kterým podepsaná osoba potvrzuje bezinfekčnost nebo povinné negativní testy metodou RT-PCR před každým utkáním. Výsledky těchto testů jsou platné pouze 48 hodin. Samozřejmě stále platí utkání bez diváků.

Pravidla jsou opravdu přísná, nicméně si uvědomujeme vážnost situace a zároveň i to, že jen díky této výjimce a striktnímu dodržování předepsaných nařízení se bude moci opět rozjet tato sezóna. 

V návaznosti na prohlášení NSA se dnes večer chystá Česká basketbalová federace uspořádat online meeting pro zástupce jednotlivých klubů ŽBL a tyto podmínky vysvětlit a upřesnit.

O dalších změnách či přesnějších informacích vás budeme informovat.