Semifinálové klání s Hradcem vypukne v pátek

Další metou v ženské nejvyšší soutěži je pro brněnské Žabiny semifinále. V něm se střetnou s Hradcem Králové. První utkání této série odstartují basketbalistky již v pátek 25. března od 18:30 v prostorách haly Rosničky. A zatímco domácí Žabiny si plánují připsat letošní čtvrtou výhru nad Hradeckými lvicemi, soupeřky se pokusí ulovit důležitou kořist v podobě odplaty.

Počtvrté v letošní sezoně na sebe narazí celky Žabiny Brno a Sokol Hradec Králové. Ze všech tří předchozích utkání vítězně odešly brněnské basketbalistky. Byly to však právě Hradecké lvice, které minulý rok daly Žabinám stopku před branami finále. Který z týmů disponuje lepší formou v aktuální fázi ligy, se dozvíme v následujících dnech, neboť první zápas startuje už v pátek 25. března od 18:30 na Rosničce.

Brněnské basketbalistky jdou do duelu jako mírní favorité. Dvě výhry si připsaly v základní části RENOMIA ŽBL a umístily se tak právě před Hradcem na druhé příčce. Třetím vítězstvím nad stejným soupeřem prošly ve Final Four do finále, jenž poté v brněnském derby s KP ovládly. A stejný postupový osud by si přály i v semifinále ligovém. „Čeká nás první semifinálový, ale také čtvrtý zápas s Hradcem v tomto roce. Takže víme, co od nich můžeme čekat,“ řekla Natálie Stoupalová.

A to není dle třiadvacetileté pivotmanky nic jiného, než vyrovnaný boj a tvrdé utkání. „Hradec má za sebou nelehkou sérii s Chomutovem a mohla by se na nich podepsat menší únava. Na to ale nebudeme spoléhat a půjdeme do prvního souboje naplno, abychom si připsaly první výhru v této důležité sérii,“ dovysvětlila Stoupalová. Zatímco Žabiny hladce prošly čtvrtfinále 3:0 na zápasy, Hradec o své účasti v bojích o medaile rozhodl až v pátém kole v sobotním utkání.

Ani brněnské hráčky však neměly volný víkendový program. Z Final Four EWBL pořádaném ve slovenských Piešťanech si přivezly zlaté medaile. Po Českém poháru tak mají letos již druhý mistrovský titul. Zda navážou na svoji vítěznou vlnu, můžete sledovat od 18:30 v pátek na Rosničce anebo online na TVcomu.