Základní část uzavřeme na Slovance

Za posledním utkání v základní části Chance ŽBL vyjedou Žabiny Brno do Prahy. Druhé místo by měly brněnské basketbalistky jako čerstvé vítězky Českého poháru potvrdit v sobotu od 17 hodin proti Slovance, která na finálovém turnaji překvapivě ukořistila bronzové medaile.

Žabiny si s bilancí čtrnácti výher a tří porážek drží před posledním kolem základní části ženské nejvyšší ligy druhou příčku za mistrovským ZVVZ USK Praha. Jejich sobotní soupeřky naopak bojují o postup do play-off z osmého místa. Roli favoritů potvrzují i jejich poslední vzájemné duely, jenž brněnský celek jednoznačně ovládl.

Slovanka ale minulý týden prokázala, že i ona umí bojovat. Na Final4 Českého poháru v utkání o třetí místo zdolala SBŠ Ostravu a získala tak historicky první pohárovou medaili. Z celkově devatenáctého klubového titulu se však radovaly právě Žabiny. V sobotu by i proto rády zakončily základní část bez jakýkoliv komplikací. „Na utkání se Slovankou se moc těšíme. Na Final4 hráčky předvedly velmi zdařilý výkon, a pro nás tak sobotní zápas může být velmi dobrou konfrontací před nadcházejícím Federálním pohárem,“ ocenila aktuální formu soupeřek americká pivotmanka Žabin Elissa Cunane.

Pokud Žabiny uspějí, půjdou v play-off na letos pro ně již „tradičního“ soupeře z Ostravy. Slovanka se bude muset spolehnout, že basketbalistky Trutnova ve svojí misi proti Chomutovu neuspějí. Sobotní utkání Žabin na Slovance můžete od 17 hodin sledovat živě na platformě TVcom.