Žabiny to znova dokázaly a slaví zlatý triumf

Podevatenácté v historii klubu zdvihly Žabiny Brno trofej vítězek v Českém poháru. Ve finálovém souboji s domácím týmem Levhartice Chomutov urvaly hned první čtvrtinu a s konečným výsledkem 88:66 si tak splnily první předsezónní cíl.

Finále Českého poháru v Chomutově otevřela tříbodovou střelou Petra Záplatová. Stejným hodem ji následovala i pivotmanka Natálie Stoupalová. Po smršti nájezdů Brii Holmes už to vypadalo, že si Žabiny dojdou pro devatenáctou klubovou trofej překvapivě hladce.

Levhartice se však na agresivní celoplošnou obranu Brňanek ve druhé čtvrtině adaptovaly a zásluhou jejich kapitánky Michaely Krejzové se po úvodním debaklu 8:26 vrátily do zápasu. „Trenér nás před zápasem upozorňoval, že nikdy není dobré úplně ze začátku vést o hodně, což se potvrdilo. My jsme zahrály velmi dobrou první čtvrtinu, splnily jsme všechno, co jsme chtěly – agresivní obranu i trestání chyb. Tady to tempo samozřejmě nemůžeme držet celý zápas, ale jinak jsme ho celou dobu kontrolovaly,“ okomentovala vynikající vstup Záplatová.

Svěřenkyně Viktora Pruši se ze šaten po prvním poločase vracely s dvouciferným bodovým náskokem. A ten si i přes vyrovnanou druhou část finále udržely až do konce. Za bouřlivé kulisy fanoušků domácích i svých si Žabiny došly s výsledkem 88:66 pro devatenáctý titul Českého poháru a splnily tak jeden z hlavním cílů sezony – obhajobu zlata z minulého ročníku. „Jednoznačně jsme si zasloužili dneska vyhrát. Jsem ráda, že jsme to dokázali s tak vysokým rozdílem a potvrdili favorita tohoto turnaje,“ dodala nejlepší střelkyně finále.

Cenu za MVP celého Final 4 si přebrala Natálie Stoupalová, která k vítězství přispěla svým double double. Žabinskou vyváženost a sílu týmu podtrhuje i fakt, že se na palubovce představila znovu celá dvanáctka hráček

Levhartice Chomutov vs. Žabiny Brno 66:88 (8:26, 21:22, 14:22, 23:18)

Body: Záplatová 21, Knežević 16, Stoupalová 13 (+12 doskoků), Holmes 10, Hamzová 7, Šoukalová 6, Cunane 5, Čechová 3, Vondráčková 3, Buřtová 2, Vacková 2, Mezihoráková 0