Ze Slovanky se vracíme s jistotou druhého místa

Vítěznou tečku za základní částí učinily basketbalistky brněnských Žabin, když na půdě pražské Slovanky zvítězily 102:64. Do play-off tak svěřenkyně Viktora Pruši půjdou z druhého místa. V sobotním duelu si čerstvé obhájkyně zlata z Českého poháru vysloužily výhru hlavně díky rychlému přechodu do útoku.

Jako jasné papírové favoritky vletěly po úspěšném víkendu v Chomutově basketbalistky Žabiny Brno do posledního kola Chance ženské ligy. Na domácí Slovance si díky celoplošné obraně vynutily lehké zisky a z nich tak mohly rychle přecházet do útoku.

A i když se bronzové medailistky z Českého poháru po úvodní desetiminutovce oklepaly, hostující Žabiny svůj stobodový skalp potvrdily v závěrečné čtvrtině, kterou ovládly 26:8. Základní část nejvyšší české ligy tak zakončily na druhém místě a do play-off nastoupí proti basketbalistkám SBŠ Ostrava.

Do sobotního zápasu v Praze zasáhly všechny brněnské hráčky a hned pěti z nich se podařilo překonat dvoucifernou bodovou hranici. „Chtěly jsme dneska hlavně zaznamenat co nejméně ztrát, což se nám v prvním poločase moc nedařilo. V útoku jsme ale předvedly dobrý výkon, a to hlavně tím, že jsme se snažily hrát hodně rychle. Zápas se Slovankou pro nás byla zároveň dobrá příprava na Federální pohár, co nás čeká o víkendu,“ zhodnotila utkání pivotmanka Emma Čechová, autorka 18 bodů a 7 doskoků.

Slovanka vs. Žabiny Brno 64:102 (14:29, 21:22, 21:25, 8:26)

Body: Čechová 18, Stoupalová 17, Holmes 14, Cunane 13, Knežević 12, Vondráčková 9, Hamzová 7, Vacková 7, Záplatová 3, Buřtová 2, Šoukalová 0