Startuje první kolo Eurocupu. Doma uvítáme belgický Castors Braine

Už tento týden začínají první utkání ve skupinách Eurocupu pro sezonu 2021-2022. Žabiny čeká nelehký soupeř z Belgie Mithra Castors Braine. Naši premiéru v soutěži si odbydeme tento čtvrtek doma od 18 hodin.

V úvodu druhé nejvyšší evropské soutěže na Rosničce ve čtvrtek 14. října od 18 hodin přivítáme zkušeného soupeře z Belgie. Zatímco my jsme v pozici nováčka Eurocupu, Mithra Castors Braine jsou v lize jako doma. Za sebou mají odehraných několik sezon, včetně té minulé, kdy skončili na třetím nepostupovém místě ve skupině. Nejlepšího eurocupového výsledku dosáhli v letech 2014-2015, kdy se probojovali až do samotného finále soutěže.

Tým se skládá z velice kvalitních hráček. Tahounkami Belgie jsou především pětatřicetiletá 193 centimetrů vysoká Ukrajinka Valeriya Berezhynska a belgická dvacetiletá Maxuella Lisowa-Mbaka. Se svým týmem zatím v domácí lize neprohrály a mají na kontě čtyři výhry.

Stejnou bilanci mají i naše basketbalistky. Skvělé výkony zatím předvádí zejména slovenská pivotmanka Anna Jurčenková a křídelnice Michaela Vacková. Premiérový start v dresu Žabin na půdě SBŠ Ostrava se vydařil i naší nejnovější americké posile. Bria Holmes v utkání zaznamenala za necelých 19 minut 13 bodů a 8 zisků.

Naše hráčky se pokusí svoji vítěznou šňůru natáhnout a ukořistit první eurocupovou výhru. „Na čtvrteční zápas se celý tým velmi těší. Zároveň do něho jdeme s velkým očekáváním, protože je to pro nás zcela nová zkušenost s touto soutěží. Tým Mithra Castors Braine hraje v nízké rotaci, a proto bude velmi důležité hrát rychlou a agresivní hru, která je pro nás typická. Důležité také bude se vyvarovat hloupým ztrátám, kterými by nás tento zkušený tým mohl potrestat,“ prozradila Vacková.

Žabinské holky mají od příchodu Brii a Moniky odtrénovaný necelý týden a půl, přičemž si takříkajíc naostro zápasové tempo zkusily jedinkrát. Jak se jim vydaří premiéra v Eurocupu můžete tento čtvrtek 14. října od 18 hodin sledovat na programu ČT sport, nebo ještě lépe – dorazte za námi na Rosničku fandit holkám a společně ukažme, co brněnský basketbal představuje.