V nedělním derby hrajeme pro STOP epilepsy

První brněnské derby letošní sezony odehrají Žabiny Brno v domácí hale Rosnička v neděli 15. října od 16 hodin. Tentokrát se však nebude s KP Brno hrát jen o brněnský trůn, ale i pro dobrou věc. Kluby Žabiny Brno a Basket Brno se spojily a své víkendové klání věnují nadaci STOP epilepsy.

Ve speciálních dresech nastoupí basketbalisté Brna v sobotu 14. října proti Děčínu, ve fialové (barvě epilepsie) se představí i basketbalistky Žabin v městském derby s KP Brno o den později. Kluby tak podpoří nadaci STOP epilepsy, která se věnuje dětem i rodinám zasaženými vzácnými druhy epilepsie. Speciální edici dresů totiž po víkendových zápasech vydraží a i s výtěžkem ze vstupenek jim celou částku věnují. „Těšíme se, že můžeme hrát za něco většího než jen za náš tým a podpořit tím dobrou věc,“ přiznala nadšení pivotmanka Elissa Cunane.

Pro Žabiny má vedle charitativního podkresu zápas s rivalem i o něco hlubší význam než v předešlých letech. Na královopolské střídačce totiž po Kateřině Galíčkové a Anežce Kopecké, které do týmu přestoupily před dvěma lety, působí i asistent Jakub Gazda, křídelnice Michaela Vondráčková a kondiční trenérka Lenka Šoukalová. „Chceme se po porážce v Eurocupu odrazit zpátky a předvést tak naši sílu a odolnost,“ dodala americká posila Žabin. Utkání 4. kola Chance ŽBL odvysílá v přímém přenosu i ČT sport Plus.

Přijďte na derby a podpořte dobrou věc!

Nadaci STOP epilepsy můžete pomoci i přímo na místě, kromě vstupného a dražby, která poběží až do konce měsíce, budou v hale Rosnička rozmístěné QR kódy s odkazem na transparentní účet nadace.