Žabiny dělí od semifinále poslední krůček

Třetí a zároveň pravděpodobně poslední duel čtvrtfinále RENOMIA ŽBL čeká ve středu 16. března brněnské Žabiny. Po dvou výhrách nad soupeřkami ze Slovanky mohou v domácím prostředí ukončit tuto sérii a stát se prvním postupujícím semifinalistou.

Žabiny do třetího kola play off české nejvyšší ligy vstupují za stavu 2:0. Po úvodní domácí jasné výhře (77:56) bodovaly i v nečekaně vyrovnaném zápase v Benešově (83:78). Před domácím publikem ve středu 16. března tak mohou čtvrtfinálovou sérii ukončit. Slovanka nemá ve svém posledním zápase sezony co ztratit, takže lze očekávat jejich maximální úsilí ještě svůj osud zvrátit. Naopak Žabiny chtějí konečně předvést výkon, díky němuž se po základní části umístily na druhém místě.

Brněnské basketbalistky se poslední týdny trápí s nevynucenými ztrátami. Právě nich využily hráčky Slovanky v domácím nedělním utkání v Benešově a favorizované Žabiny trápily až do poslední sekundy. „Ve středu musíme nastoupit do zápasu úplně jinak, než jsme hrály na Slovance. Zlepšit potřebujeme nejen obranu, ale celkově koncentraci na hru. Věřím, že takto se nám podaří udělat poslední krok a postoupíme do semifinále,“ prozradila taktiku slovenská pivotka Žabin Anna Jurčenková.

Třetí kolo čtvrtfinálového klání RŽBL mezi Žabinami Brno a Slovanky začne ve středu 16. března v 17:45 v prostorách haly Rosnička. Sledovat jej můžete i tradičně na webu TVcom.