Žabiny odjíždí do Hradce za druhou výhrou

Nečekaně lehkou výhru si připsaly Žabiny Brno v pátečním úvodním kole semifinále RENOMIA ŽBL s Hradeckými lvicemi. Na domácí půdě vynikaly brněnské basketbalistky ve všech směrech a soupeřky přehrály o 21 bodů. Připsaly si tak první ze tří potřebných bodů v sérii o finále. A druhý se pokusí vybojovat už v pondělí v Hradci.

Doma svoje soupeřky brněnské basketbalistky porazily překvapivě vysoko 76:55 a poprvé v letošní sezoně tak nepovolily dramatický průběh utkání. Svým skvělým výkonem v prvním poločase, kdy jasně dominovaly na obranné i útočné polovině, si vybudovaly vysoký náskok, jenž Hradec nedokázal odrazit.

Podobný basketbal chtějí Žabiny předvést i ve druhém semifinálovém kole. „I když jsme první zápas vyhrály docela s přehledem, do Hradce jedeme určitě s pokorou. Víme, že každý zápas je jiný a bude to boj od začátku až do konce. Když ale budeme plnit pokyny, které si před utkáním řekneme, a pohlídáme si jejich střelce, věřím, že to pro nás dobře dopadne,“ prozradila kapitánka brněnského týmu Lenka Šoukalová.

Duel Žabin se Sokol Hradec Králové vypukne v pondělí 28. března od 18 hodin v prostorách královehradecké haly. Sledovat jej můžete i online na již klasickém portálu TVcom.