Žabiny proti Ostravě nezaváhaly a porvou se o zlato

Přehledným vítězstvím 82:44 vstoupily Žabiny Brno do Final Four EWBL v Piešťanech. Tempo v uvodním semifinálovém duelu proti SBŠ Ostravě dirigovaly brněnské basketbalistky od začátku až do konce. Jako favoritky celého finálového turnaje EWBL si tak v neděli zahrají o jejich letošní druhý titul.

Žabiny otevřely semifinále Final Four EWBL proti Ostravě osmibodovou šňůrou. Důraznou obranou tlačily své soupeřky ke ztrátám, ze kterých těžily rychlé koše. Útok od útoku postupně navyšovaly svůj náskok, až si vybudovaly pohodlnou bodovou peřinu 40:18.

Ani ve třetí čtvrtině se Ostravě nepodařilo najít lék na Žabinskou sílu. Když se neprosadily podkošové hráčky, poslaly míč správným směrem střelkyně jak ze střední vzdálenosti, tak zpoza tříbodového oblouku. Do poslední desetiminutovky vstupovaly Žabiny s náskokem o více jak třicet bodů (70:33).

I proto se do hry zapojily všechny brněnské hráčky. „Do dnešního zápasu jsme vstupovaly s tím, že chceme vyhrát a nic jiného nepřipadá v úvahu. Hrály jsme s Ostravou, kterou známe z české ligy a dvakrát jsme ji letos porazily. Nemohly jsme jít pro nic jiného, než pro vítězství. Lepší jsme byly ve všech aspektech. Jediné co, tak jsme měly docela dost ztrát, celkem dvacet. Snad to v zítřejším finále vylepšíme a dotáhneme to do zlatého konce,“ okomentovala Sarah Beránková. Ta proti Ostravě v sobotu zaznamenala šestnáct bodů, z toho 4/6 trojky. „To už je bonus, ale hlavně za to může týmová výhra,“ dodala.

Výsledným skóre 82:44 si tak Žabiny zajistily hladký postup do finálového utkání. O titul mistra EWBL si to rozdají v neděli od 16 hodin proti vítězi druhého semifinále. Nastoupí tedy buď proti litevskému Kibirkštis Vilnius anebo domácím Piešťanským Čajkám.

Žabiny Brno vs. SBŠ Ostrava 82:44 (17:12, 23:6, 30:15, 12:11)

Body: Grigalauskyté 20 (+ 11 doskoků), Beránková 16, Jurčenková 14, Holmes 7 (+ 6 asistencí), Vondráčková 6, Stoupalová 4, Záplatová 4 (+ 5 asistencí a 5 zisků), Hamzová 4, Vacková 3, Šoukalová 2, Kopecká 2, Buřtová 0