Žabiny ustály drama v Chomutově a rok pečetí na druhém místě ŽBL

I přes náročný program zvládly Žabiny zakončit ligový rok výhrou v Chomutově. Levhartice se sice za domácí podpory držely zuby nehty, nakonec se ale z těsného vítězství 79:72 radovaly hostující Brňanky. Žabiny tak nastoupí po Vánocích z druhého místa.

Že Chomutovu prospěla kvalitní zkušenost z Eurocupu, prokazovaly domácí basketbalistky již od prvních minut 11. kola Chance ŽBL. Vedení nad brněnským týmem dokázaly držet téměř po celou úvodní desetiminutovku. Žabiny však v koncovce po mrštných akcích Nikoliny Knežević a Emmy Čechové otočily skóre na svoji stranu a ve druhé čtvrtině odskočily dokonce na jedenáct bodů.

Ze šaten o poločase se však chomutovské hráčky vrátily znovu plné sil a svoji ztrátu bod po bodu pomalu stahovaly. Ještě pět minut do konce posledního utkání roku 2023 vedly Žabiny pouze o tři body 67:64, následně Žabiny předvedly dobrou obranu a nepovolily tak Levharticím nikterak zápas zlomit.

Z Chomutova si odváží další důležitý lup 79:72, čímž si před koncem roku pojistily druhé místo tabulky. „Středeční eurocupový zápas nám vzal hodně sil. Asi víc, než jsme si myslely. Dneska jsme nepředvedly to, co bychom chtěly. Ale výhry si ceníme. Levhartice naše chyby trestaly a my jsme jim daly až příliž moc šancí s námi hrát vyrovnaně,“ ohodnotila duel Petra Záplatová.

Levhartice Chomutov vs. Žabiny Brno 72:79 (19:22, 19:23, 20:16, 14:18)

Body: Záplatová 19, Hamzová 14, Cunane 12, Knežević 10, Sklenářová 7, Čechová 6, Stoupalová 6, Lopez Sénéchal 5, Buřtová a Nétková (nenastoupily)