Žabiny v posledním ligovém kole roku vyzvou ambiciózní Chomutov

Kalendářní rok na Rosničce uzavřely basketbalistky Žabin Brno středečním eurocupovým vítězstvím, do Vánoc však odehrají ještě dva důležité zápasy na půdě soupeřek. První je čeká již v sobotu, kdy odcestují přes celou republiku do Chomutova, kde se od 15:30 pokusí zopakovat domácí triumf.

Chomutov loni zažil historicky nejúspěšnější sezonu, když na své cestě posbíral hned tři cenné medaile – bronz z ligy, stříbro z Českého poháru a zlato z EWBL. Letošní ročník zatím drží v nejvyšší české soutěži páté místo s bilancí šesti výher a čtyř porážek, mezi které patří i ta zářijová na Žabinách.

Tehdy si Brňanky poradily s Levharticemi i přes nekonzistentní výkon 69:59. Od té doby však předvádí špičkový basketbal nejen v lize, ale i Eurocupu. Zkušenosti z druhé nejprestižnější ligy však mohou nyní zúročit i právě hráčky Chomutova, protože za sebou mají své premiérové souboje.

Žabiny ale v Chomutově chtějí navázat na svoji vítěznou vlnu a zakončit tak rok další ligovou výhrou. „Určitě nás nečeká nic jednoduchého. Chomutov má poslední roky svoji kvalitu a ambice a v domácím prostředí bude velice nepříjemným soupeřem. Věřím, že se nám v našem náročném programu podařilo dostatečně zregenerovat, připravit se a v sobotu podáme koncentrovaný výkon, který nám přinese v posledním zápase ŽBL před Vánoci vítězství,“ věří asistent Michal Martišek.

Zápas můžete od 15:30 sledovat i v přímém přenosu ČT sport Plus.