Žabiny vs. Slavia zrušeno, 20:0

Utkání nadstavby Renomia ŽBL mezi BK Žabiny Brno a BLK Slavia Praha, které se mělo odehrát dnes (11. března) od 18:00, je zrušeno. V souladu s pravidly nejvyšší české ligy tak bude utkání kontumováno výsledkem 20:0 v náš prospěch.

Včera před dvaadvacátou hodinou vedení BLK Slavia informovalo o svém rozhodnutí až do odvolání nenastoupit do žádného utkání Renomia ŽBL. Klub se ve svém prohlášení odvolává na zákaz konání akcí s účastí nad sto osob. „S vědomím plné odpovědnosti přistupujeme k tomuto rozhodnutí na základě dnešního tzv. mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, kde Vláda ČR tímto zakazuje účast na společenských, sportovních, kulturních a podobných akcích. Je nám dobře známo, že ČBF a řídící soutěže ŽBL vydává rozhodnutí o odehrání zápasů bez diváků. Podle našeho názoru ani opatření hrát utkání bez diváků nejsou dostatečnou garancí, že nedojde k ohrožení zdraví hráček, trenérů a realizačního týmu. Nebudeme nutit hráčky, z nichž řada studuje, aby nastupovaly k zápasům v době, kdy vláda uzavírá školy. A nebudeme – v žádném případě – podstupovat rizika žalob, vymáhání škod a rizika soudních sporů, v případě, že dojde k vážnému onemocnění s případnými následky,“ uvedli zástupci klubu na svém Facebooku.

„Takové vítězství nás samozřejmě netěší, ale jsme v situaci, která je neobvyklá a složitá pro nás všechny a na kterou všichni musíme nějak reagovat. Respektujeme rozhodnutí Slavie, budeme se připravovat na sobotní duel s Hradcem Králové a čekat, jak se situace vyvine dál,“ komentoval neobvyklou výhru svého týmu manažer Žabin Radek Šír a dodal, že všichni členové týmu jsou informováni o zdravotních rizicích v souvislosti s šířením nového koronaviru a poučeni o prevenci. Šír už dříve informoval fanoušky, že klub je připraven řídit se pokyny Bezpečnostní rady státu a Ministerstva zdravotnictví s cílem podpořit aktivity vedoucí k zastavení šíření koronaviru a nebude hledat cesty, jak nařízení spojená s omezením účasti osob na utkáních obejít. „V nám podobné situaci se nyní ocitlo mnoho sportovních klubů v Česku. Všichni řešíme organizační a finanční záležitosti, ale troufám si tvrdit, že rozhodující jsou pro nás pro všechny jednoznačně zdraví a životy lidí,“ dodal Šír.