Žabiny vyjíždí na USK předvést co nejlepší basketbal

Na povelikonoční úterý připadá třetí a pravděpodobně poslední finálový zápas české nejvyšší soutěže. Žabiny Brno vyjíždí na palubovku ZVVZ USK Praha za stavu 0:2. A jejich ambice i po dvou vysokých porážkách zůstávají stejné. Pěkným basketbalem chtějí potrápit Pražačky v cestě za ziskem jejich čtyřiadvacátého ligového titulu a zakončit tak sezónu úctyhodným výkonem. Přímý přenos souboje z Královky odvysílá od 20:15 hodin sportovní program České televize.

Ačkoliv brněnské basketbalistky Žabin letos zažívají parádní sezonu, na aktuálně čtvrtý celek Evropy plný zahraničních hvězdných hráček jsou jejich síly zatím ještě nedostačující. Úvodní utkání v Praze prohrály 44:78, poté doma i přes bouřlivou podporu fanoušků znovu padly vysokým rozdílem 47:82. USK dělí od obhajoby titulu šampiona České republiky jediná výhra. První mečbol mohou svěřenkyně slovenské trenérky Natálie Hejkové proměnit v úterý 19. dubna před zraky vlastního fanklubu.

Žabiňačky jim však neplánují dát nic zadarmo. „Dva první zápasy s USK nám ukázaly, kam svým způsobem sahají naše momentální limity. Dvojice Thomas-Jones je, dle mého názoru, pro nás velmi velké sousto. V podstatě se celá jejich hra točí kolem nich. Ráda bych ale, abychom mohly ukázat nejlepší verzi naší hry a být tak lepší konkurencí,“ přiznala Petra Záplatová, tahounka Žabin v obou dosavadních zápasech (11 a 16 bodů).

Brněnskému celku se předchozí dvě kola nevyvedly vůbec podle jejich plánů. V obou případech si hráčky Žabin nechaly utéct vstup do zápasu, kterého naopak využily Pražačky. Zbytečně moc zrát doprovodilo mizerné procento střelby a narůstající manko bylo nad možnosti basketbalistek z Rosničky. Hlavu si nad tím ale zbytečně nelámou a do třetího finále vstupují s vědomím, že nemají co ztratit.

Celou sezonu předváděly Žabiny parádní výsledky a finálovou účast si proto právoplatně zaslouží. Pomyslnou tečku za letošní sezonou by si proto pro svůj tým česká reprezentantka představovala se vztyčenou hlavou a úsměvem na tváři. „Je rozdíl prohrát a prohrát. Tato sezona pro nás byla velmi úspěšná a přála bych si ji nezakončovat tak trpce. Ráda bych si s tou zaslouženou medailí na krku řekla, že alespoň ten třetí zápas jsme si s holkama užily,“ řekla Záplatová.

Třetí finálový duel dvou nejlepších celků české nejvyšší ligy startuje na pražské Královce v úterý 19. dubna v netradiční čas. Pod drobnohledem kamer ČT sport se týmy utkají od 20:15 hodin.