Žabiny zakončují sezonu stříbrem s příchutí zlata

Ani napotřetí basketbalistky Žabin Brno nedokázaly v domácí lize zlomit dominanci zahraničních hráček ZVVZ USK Praha. Sezonu tak zakončují se stříbrnými medailemi na krku. Na Královce brněnské bojovnice předvedly parádní a kolektivní výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. A i když na světelné tabuli svítil výsledek s vysokým rozdílem 51:74, v očích Žabin jiskřila spokojenost. Do Brna si tak novopečené vicemistryně České republiky vezou letošní třetí cenný kov.

S daleko větším rázem nastoupily brněnské hráčky do třetího kola finále RENOMIA ženské ligy. Na své soupeřky v Praze nasadily zónovou obranu a ta jim první minuty utkání zajistila vyrovnaný vývoj. Pak ale Veronika Voráčková poslala do koše tři po sobě jdoucí trojky a USK odskočil na dvouciferný rozdíl. A právě trojky byly příčinou, proč šly domácí basketbalistky znovu do jasného vedení. (trojky 6 ku 0) První čtvrtina skončila 37:14 a USK Praha nakročil k zisku svého čtyřiadvacátého titulu.

V následující desetiminutovce Žabiny zapracovaly v obraně a nechaly své soupeřky skórovat jen 16 bodů. Sami jich ale proměnily pouze 8. A i když druhý poločas sehrály s mnohonásobným šampionem velmi vyrovnaný basketbal, dvacetibodové manko z úvodní čtvrtiny již stáhnout nedokázaly. Finálovou sérii tentokrát zakončily nejmenším bodovým rozdílem 51:74.

Do Brna se Žabiny vrací se třetím cenným kovem v letošní sezoně. A přestože to není zlatý trojkomplet, v srdci brněnského týmu tomu tak je. „Sice je finále v české lize vždy takové hořko-sladké, ale musím říct, že z těch tří zápasů jsme si ten poslední užily, jak jen se dalo. A za to jsem moc ráda. Jsem pyšná na náš tým, co v letošní sezoně dokázal,“ řekla Michaela Vondráčková. Pražačky se dvanáctým titulem mistra ČR v řadě pomalu dotahují na historický rekord Žabin. Basketbalistky z Rosničky tehdy český šampionát zvládly vyhrát třináctkrát po sobě.

ZVVZ USK Praha vs. Žabiny Brno 74:51 (37:14, 16:8, 12:11, 9:18)

Body: Grigalauskyté 12, Hamzová 11, Šoukalová 7, Vondráčková 7, Holmes 6, Vacková 4, Beránková 2, Jurčenková 2, Záplatová 0, Kopecká 0, Buřtová 0, Galíčková (nenastoupila)