Začíná boj o šampiona Final Four ČP

Žabiny o víkendu čeká jeden z vrcholů letošní sezony – Final Four Českého poháru a první boje o cenné kovy. Po loňské neúčasti mají basketbalistky z Rosničky jediný cíl, a to přivlastnit si zpátky titul šampiona této soutěže. První překážkou v zisku zlatých medailí jim jsou soupeřky Hradce Králové, se kterými porovnají síly v sobotu 26. února od 18 hodin v prostorách haly Vodova v Brně. Medailové klání jsou na programu v neděli.

O víkendu 26.-27. února se v hale Vodova rozhodne o novém držiteli zlatých medailí z Českého poháru. Sedmnáctinásobný mistr této celorepublikové soutěže Žabiny Brno patří k jasným favoritům na finále Českého poháru. Při neúčasti loňského vítěze USK Praha si na nejcennější placku pomýšlí i zbylí tři účastníci: pořádající KP Brno, Sokol Hradec Králové a Slovanka Mladá Boleslav.

Turnaj v sobotu odstartují semifinálová klání. Od 15 hodin se utkají domácí KP Brno proti Slovance, od 18 hodin zopakují středeční souboj Hradecké Lvice s Žabinami. Poražené týmy v neděli od 13:30 zabojují o bronzové medaile, šampioni vzejdou ze zápasu naplánovaného na 16:30.

Loňská neúčast? Letošní reparát

Žabiny v loňském ročníku vypadly již ve čtvrtfinále, kdy jim jako obhájcům titulu v losu přistály basketbalistky USK Praha. Ty následně bezkonkurenčně turnaj ovládly, když ve finále porazily KP Brno rozdílem třídy 96:55. Letos se však Českého poháru neúčastní, a tak se otevřely dveře ostatním týmům.

A právě Žabiny si po nezdaru z minulého roku chtějí o víkendu spravit chuť. „Po loňské neúčasti ve Final Four Českého poháru se letos na turnaj velice těšíme. O to víc, že se koná v našem městě a tak budou mít fanoušci velkou šanci účastnit se ho společně s námi. Jak již napověděl náš středeční zápas, postup do finále přes Hradecké lvice rozhodně nebude tou nejlehčí cestou, ale jsme namotivované tento semifinálový zápas vyhrát a v neděli si zahrát finále. Naším cílem je zopakovat zlatou medaili z Kutné Hory,“ prozradila Micheala Vondráčková.

Se svými semifinálovými soupeřkami se Žabiny střetly ve středu 23. února. V bouřlivé atmosféře královohradecké haly se jim však podařilo otočit stav utkání a po dramatu v závěrečných sekundách zvítězit o dva body 78:76. Hradecké lvice, které už letos získaly zlato z Federálního poháru ve slovenských Piešťanech, jim bezesporu budou chtít na neutrální půdě porážku oplatit. Jestli Žabiny zopakují svůj triumf z poloviny týdne a poustoupí tak do finále Českého poháru, si můžete přijít zjistit sami.

Program Final Four ČP (hala Vodova, Brno):

SOBOTA:
15:00 Slovanka vs. KP Brno
18:00 Sokol Hradec Králové vs. Žabiny Brno
NEDĚLE:
13:30 zápas o 3. místo
16:30 finále o 1. místo