F4: repríza finále minulého ročníku

První semifinále Nilfisk Final4 Českého poháru žen bude repríza finále minulého roku. Los nám na neděli 25.2. od 15 hodin přidělil KP Brno. DSK Basketball Nymburk se v semifinále střetne se Sokol Nilfisk Hradec Králové.

TISKOVÁ ZPRÁVA

V pražském sídle společnosti Nilfisk, titulárního partnera Českého poháru v basketbalu žen, dnes byl rozlosován závěrečný turnaj Nilfisk FINAL 4. Ředitel společnosti Marián Pagáč a asistentka trenéra národního týmu žen Veronika Bortelová rozdělili čtveřici účastníků do dvou semifinálových dvojic.

Nilfisk FINAL 4 se uskuteční v neděli 25. a pondělí 26. února ve Sportovním centru v Nymburce. Úterní los rozhodl o tom, že už obě semifinále budou velice zajímavá. V prvním semifinálové klání dojde na reprízu loňského finálového souboje. V něm Žabiny Brno přetlačily městského rivala KP. Letos se do finále podívá jen jeden z brněnských soupeřů.

„Pro mě bylo jedno, s kým budeme hrát v semifinále, protože všechny celky jsou silné a v lize se poráží navzájem. Je to o to pikantnější, že budeme hrát s KP, které jsme přehrály loni ve finále, ale v lize jsme od nich letos dostaly o dvacet bodů,“ přemýšlí nad semifinále kapitánka obhájkyň prvenství Pavla Švrdlíková.

Trenér Žabin Viktor Pruša věří, že jeho týmu pomůže podpora fanoušků v hale i doma u přenosů: „Vím, že je hodně možností, jak turnaj sledovat, ale i přesto doufám, že dorazí z Brna diváci, kteří nás podpoří. Rozhodně chceme postoupit, nejdeme na Final4 s poraženeckou náladou.“

Také druhé semifinále slibuje atraktivní podívanou a vlastně reprízu finále, i když toho z před dvou let. Tehdy se v souboji s Hradeckými lvicemi radoval DSK Basketball Nymburk. Domácí by se rádi radovali i letos, navíc když v ŽBL zvládl Nymburk zatím ve všech vzájemných zápasech účastníky Nilfisk FINAL 4 přetlačit.

„Kromě brněnského derby bude velmi zajímavý i náš zápas, který je také tak trochu derby. Doufám, že nás proti Hradci přijde podpořit spousta fanoušků a pomůžou nám k postupu do finále, protože chceme celé Final4 vyhrát,“ mluví před Nilfisk FINAL 4 odhodlaně nymburská kapitánka Alena Huňková.

Nymburk ale nečeká snadná práce. Marián Pagáč sní o tom, že Sokol Nilfisk Hradec Králové vyhraje Nilfisk FINAL 4: „Jsme rádi, že jsme titulární partner jednoho z členů Final4, Sokola Hradce Králové. Nilfisk se jako prémiová značka pojí s prémiovým sportem, a to ženský basketbal je. Doufám, že pomůžeme zvýšit jeho prestiž.“

„Český pohár začíná být stále více prestižní, protože se při neúčasti USK neví, kdo vyhraje. Čtyři vyrovnané týmy si musely tvrdě vybojovat účast v předchozích kolech a utkaly se i s celky z nižších soutěží. Navíc máme slušné odměny, když nejlepší tým obdrží prémii sto tisíc korun,“ těší se guvernér ŽBL Daniel Kurucz, který je zároveň trenérem DSK Basketball Nymburk i členem Výboru ČBF.

Nilfisk FINAL 4

Semifinále – 25. února 2018

15:00 Žabiny Brno – KP Brno

18:00 DSK Basketball Nymburk – Sokol Nilfisk Hradec Králové

Časy pondělních utkání o medaile budou potvrzeny.