Nikola Dudášová první posilou

Představujeme vám první posilu pro příští ročník. Je jí talentovaná slovenská reprezentantka Nikola Dudášová. Do Žabin přichází z Piešťanských Čajek, v minulé sezoně si zahrála Eurocup i EEWBL a my vám s ní přinášíme rozhovor.

  • pozice rozehrávačka/křídlo
  • 176 cm
  • ročník 1995

V Pieštanech si strávila 6 sezon. Jak bylo těžké opustit tento tým?

6 let v Piešťanech mi dalo hlavně hodně basketbalových zkušeností a zážitků. Každou sezonu byly v týmu vyšší ambice a prošli jsme si různými evropskými soutěžemi. Taky jsem za tu dobu poznala mnoho dobrých lidí. Na město jsem si zvykla, častokrát tam byla až taková „rodinná atmosféra“, ale už jsem cítila, že potřebuji změnu a s Piešťanami jsem se rozloučila v tom nejlepším.

Co očekáváš od příští sezony v Žabinách?

Do nového týmu se těším, bude to pro mě něco nové, a právě proto jsem plná očekávání. Tým má každý rok vyšší ambice a dává příležitost mladým hráčkám. Doufám, že pomohu týmu naplnit cíle a v následující sezoně budeme úspěšní.

Jak se těšíš do samotného města Brna? Přece jen je to větší město, než jsou Piešťany…

Určitě se těším, myslím, že si rychle zvyknu. I když bude hodně sportovních povinností, ráda si najdu čas na poznání nového místa a určitě například na nějakou dobrou kávu 🙂

Žabiny budou jako první český tým v historii hrát EEWBL. Ty už si Východoevropskou ligu minulý rok hrála. Jeden z turnajů se bude pořádat právě v Brně. Na co se mohou diváci těšit?

To, že budeme působit v EEWBL byl jeden z faktorů, proč jsem se rozhodla pro Žabiny. Tento rok to byly vysoce kvalitní a vyrovnané zápasy. Každým rokem má o tuto soutěž zájem víc a víc kvalitních týmů. Určitě se diváci mohou těšit na kvalitní basketbal.

Co by si ráda vzkázala fanouškům?

Určitě to, aby si našli cestu na naše utkání na českou nebo alespoň evropskou soutěž. Fanouškové jsou vždy 6. hráčem a čím víc jich je, tím je tým lepší. Určitě se jim odvděčíme dobrým basketem a spolu s nimi dosáhneme nejeden úspěch!