Žabiny uzavřou Eurocup doma s Lyonem. Přijede i Parker

Poslední kolo Eurocupové skupiny a poslední domácí zápas tohoto roku. Žabiny ve středu 14. prosince nastoupí proti LDLC Asvel Féminin. A ačkoliv jejich francouzské soupeřky zastávají roli favorita, chtějí se Brňanky porvat o co nejlepší výsledek.

Minulý týden se basketbalistkám brněnských Žabin podařilo zlomit smolnou sérii v Eurocupu a poprvé v letošním ročníku zvítězit. S bilancí tří proher a jedné výhry by tak teoreticky vstupovaly do středečního domácího utkání proti Francouzkám s nadějí ukořistit si vstupenku do play-off. Bohužel, kvůli anulovanému zápasu v Lyonu, se jim šance na postup již rozplynuly.

Žabiny před odletem do Francie na 3. kolo evropského poháru zaznamenaly několik pozitivních testů na Covid-19. Pro bezpečnost týmu, soupeře i ostatních cestujících se proto rozhodly na pár dnů izolovat a plánované utkání s LDLC Asvel Féminin přeložit. Navrhované termíny však soupeři nevyhovovaly, neboť je ve svém programu údajně neměl kam zařadit.

Vedení soutěže se odvolalo na postavení FIBA, že Covid-19 již letošní ročník nijak neohrožuje a rozhodlo zápas zrušit bez možnosti jakékoliv pozdnější dohrávky. Žabiny i přes veškeré snahy o uskutečnění zápasu, až bude tým mimo riziko nákazy, tak kontumačně prohrály 20:0 bez jediného bodu. V jejich velmi vyrovnané skupině, kde se počítá každý koš, tím pádem přišly i o naději postupu.

Poprvé se tak Žabiny s francouzským celkem střetnou až ve středečním utkání od 17 hodin na hale Rosnička. Lyon letos prohrál pouze dvakrát s BLMA a ve skupině K se drží na druhém místě. Brněnské basketbalistky jim ale chtějí doma předvést, že i ony patří k evropské špičce. „Lyon je bezesporu jedním z favoritů na vítězství Eurocupu, kde základ týmu tvoří francouzské reprezentantky. My ale chceme předvést bojovný výkon, který nás ve čtvrtek dovedl až do vítězného konce. Určitě půjdeme s holkama do zápasu s tím, že si ho chceme užít a také chceme předvést nejlepší výkon,“ prozradila pivotmanka Žabin Alena Hanušová.

A francouzské reprezentantky včetně bronzových olympioniček z Tokia nejsou zdaleka tím jediným, co tento atraktivní duel přinese. S týmem Lyonu přicestuje i jeho majitel, prezident a basketbalová legenda Tony Parker. Zda budou mít Žabiny zdárnou rozlučku v Eurocupu a poslední domácí zápas zvládnou dle očekávání, můžete sledovat ve středu 14. prosince přímo z tribun haly Rosničky. Živě duel vysílá znovu i stanice ČT sport.