Petra Záplatová s nároďákem o EuroBasket

Už dnes v 17:30 budou Lvice bojovat pod vedením trenéra Šefana Svitka o účast na EuroBasketu 2019, který se bude konat v Lotyšsku a Srbsku, a jednou z nich bude i „naše“ Petra Záplatová. Soupeřkami budou českému týmu Švýcarky, které všechna svá dosavadní kvalifikační utkání prohrály, rozhodně však nejsou týmem, který je radno dopředu odepsat.

V prvním utkání české basketbalistky Švýcarky jasně přehrály a zvítězily 62:35 a i do dnešního utkání jdou Češky jako favoritky. „První půle nebyla vůbec jednoduchá, bylo to však zapříčiněno hlavně naší nepozorností v obraně. Švýcarky hrají takový neurovnaný basket, běhají všude, řekla bych, že možná až někdy bláznivě, a to může být velice nepříjemné, takže na to si musíme dát pozor a soustředit se už od první vteřiny,“ hodnotí předchozí utkání Záplatová a dodává: „Skoro na všech pozicích budeme mít výškovou převahu, kterou se budeme snažit co nejvíce využít.“

Lvice za sebou mají 4 utkání a ve všech dokázaly nad svými soupeřkami vyzrát. K vysněnému postupu jim tak stačí ze zbývajících dvou utkání vyhrát jedno. Schůdnější cestu nabízí rozhodně Švýcarsko, ve druhém klání totiž na Češky čekají vicemistryně Evropy z Belgie. Pokud Češky zvítězí hned v prvním utkání, čeká je s Belgičankami už pouze souboj od 1. místo ve skupině bez obav z možného nepostupu. „Ačkoli víme, že nás čeká velmi důležitý zápas, který musíme vyhrát, abychom splnily ten pomyslný poslední krok, nálada v týmu je super, atmosféra je uvolněná,“ líčí Petra pozitivní rozpoložení hráček před klíčovým zápasem.

Jak si Petra Záplatová a její spoluhráčky povedou v utkání se Švýcarskem, které by svými výkony měly táhnout především  pivotka Marielle Giroudová a rozehrávačka Nancy Foraová můžete sledovat živě na Youtube kanálu FIBA.

(Foto: ČBF/Jan Mudra)