Před prahem TOP 16. DVTK přijíždí na odvetu

Doposud nejdůležitější utkání letošní sezony čeká ve středu od 18:30 basketbalistky Žabin. V předvánoční atmosféře posledního zápasu tohoto roku zabojují o další historický posun v Eurocupu a to o postup do TOP 16 týmů soutěže. Jejich soupeře v play-off DVTK v Maďarsku dokázaly díky skvělé obraně a neúprosné bojovnosti porazit o čtyři body (57:61) a do domácí odvety si přivést mírné vedení. O všem se však teprve rozhodne 22. prosince na hale Rosničce.

Žabiny při svém premiérovém startu v druhé nejprestižnější evropské soutěži postoupily do vyřazovací čísti play-off. Zde narazily na velice zkušený eurocupový tým DVTK z maďarského Miškolce. Minulou středu 15. prosince v jejich moderní aréně sehrály první duel, na něž přijely hráčky velice dobře připravené a od první minuty plnily pokyny trenérů a hlídaly si maďarské největší zahraniční opory. 

Týmovou bojovností v obraně i útoku po celou dobu utkání a znovu parádním výkonům Petry Záplatové (30 bodů – 6/9 trojky) a Brii Holmes (15 bodů + 12 doskoků) dokázaly před bouřlivou oponou místního fanklubu Maďarky porazit 57:61 a do Brna odcestovat s výhodou domácího odvetného utkání v plusových číslech.

DVTK je však v Eurocupu zkušeným hráčem a proto Žabiny zůstávají pokorní, neboť hlavní krok je teprve čeká. „Z Miškolce jsme přivezli velmi důležité vítězství, které nám však zdaleka nic nezaručuje a zásadní bude si uvědomit, že jsme teprve v „poločase“ série o nejlepších 16 celků. Víme, jak náročný byl první zápas a že každé zaváhání soupeř tvrdě trestal. Obranná fáze bude aspektem hry, na který se opět chceme plně koncentrovat, protože právě ten nám dal základ k venkovní výhře. V domácím prostředí jsme vždycky ještě o něco silnější a sebevědomější. Proto budeme chtít od začátku určovat vývoj zápasu a bez jakýchkoliv kalkulací zápas vyhrát,“ prozradil hlavní kouč Viktor Pruša.

Napínavý souboj o vítěze prvního kola play-off a účastníka TOP 16 můžete sledovat ve středu 22. prosince od 18:30 online na YouTubovém kanálu FIBA nebo na programu ČT sport či webu ctsport.cz. A pro ty fanoušky, co chtějí utkání zažít na vlastní kůži přímo z první řady, držíme místo u nás na Rosničce. Pozvěte rodinu i kamarády a vytvořte holkám znovu krásnou kulisu šestého hráče na hřišti a společně si nadělme Žabiňáckou výhru pod stromeček.