Rosnička se raduje – Handicap vládne Poháru

To. o čem snil po losu nejeden brněnský basketbalový fanoušek, bylo tu. Boj o zlato v Nilfisk FINAL 4 obstarala dvojice celků z jihomoravské metropole. Ač podle oficiálního zápisu hostující, výhodu domácího prostředí na Rosničce měl Handicap Brno. Soupeřem mu bylo v top formě hrající KP Brno.

Atmosféra na Rosničce byla hodna souboje o Brno, navíc v nejočekávanějším utkání Nilfisk FINAL 4. Oba tábory, shodně díky klubovým barvám oděny do zelené a bílé, hnaly dopředu ty své favoritky. Utkání měl od začátku grády. Hrál se rychlý basketbal plný tvrdých osobních soubojů.

Přeci jen o něco tvrdší za hranicí faulu byly hráčky Handicapu, které jen za první poločas poslaly soupeřky 17krát na čáru trestného hodu. 15 proměněných střel pak KP drželo ve hře. Ano, celkem překvapivě to byl papírový favorit, který musel po vyrovnané úvodní pasáži dotahovat až dvanáctibodové manko.

Handicap dokázal nabourat kombinační hru soupeřek, která je zdobila nejen ve včerejším semifinále proti pražské Slavii. A to se se zraněním potýkala Regina Palušná, která byla v semifinále klíčovou hráčkou. Obrana Handicapu se soustředila i na trojkové střelkyně soupeřek, které včera byly při chuti. Dnes však takový střelecký den nezažily.

Trenér Svoboda naordinoval svým svěřenkyním do druhého poločasu zónovou obranu. Ta dokázala přibrzdit ofenzivní manévry, které Handicapu ve druhé čtvrtině vynesly 30 bodů. KP se tak dokázalo přiblížit, ale od získání průběžného vedení ho dělila větší přesnost v útoku.

I tak se povedlo KP dostat zkraje čtvrtého dějství do vedení. Po krkolomném zakončení Madden se favorit dostal poprvé od úvodu druhé čtvrtiny do jednobodového vedení. Jenže Handicap rozhodně nehodlal dobře rozehranou partii pustit. Bylo zaděláno na drama. Do hry KP se ale vrátila nervozita. Té rozhodně nepomohla úspěšná palba především Hausknechtové za tři body. Když i v závěrečné šestkové loterii prokázaly hráčky Handicapu pevné nervy, došly si zaslouženě pro titul z Nilfisk FINAL 4.

KP Brno – BK Handicap Brno 81:88 (21:21; 43:51; 64:67)

Pecková 17, Remenárová 14, Sládková, Solopova a Madden po 12, Kopecká 8, Moussa 6, Beránková 0 – Hausknechtová 26, Adamcová 16, Švrdlíková 14, Sedláková 10, Palušná 7, Kašpárková 6, Giacintová 5, Křivánková 4, Vitulová a Stoupalová 0

TH: 24/20 – 21/17

Trojky: 3 – 7

Doskoky: 30 – 35

Zisky: 8 – 7

Ztráty: 16 – 16

Asistence: 6 – 14

Fauly: 20 – 20

MVP Nilfisk FINAL 4: Jana Hausknechtová (BK Handicap Brno)

Viktor Pruša, BK Handicap Brno: „Jednoznačně největší úspěch. Nemám slov. Byli jsme po včerejšku šťastní a věděli jsme, že musíme zabojovat a nechat tady všechno. Musím před holkami smeknout, protože to, co tady předvedly, v útoku i obraně, tomu není co vytknout. Navíc v takovém krásném dramatickém zápase. Asi to nikdo nečekal a i když jsme v turnaji byli trošku podceňovaní, tak jsme se ukázali v lepším světle.“

Marian Svoboda, KP Brno: „Totálně jsme v prvním poločase propadli v obraně. Dostali jsme tam 51 bodů, což je na nás strašně moc. Sami jsme se tím dostali pod tlak. Nehráli jsme pak to, co jsme chtěli hrát. Bylo to hodně na náhodu. Na druhou stranu máme letos po Vánocích náročný program, kdy jsme absolvovali hodně zápasů na rozdíl od domácím. I do finále Poháru jsme se museli prokousat před ne úplně lehké soupeře. Ještě máme CEWL a únava u nás narůstá. Byli jsme ale favoriti a měli jsme dneska vyhrát.“

 zdroj: zenskybasket.cz