AKTUALIZUJEME: ZÁKAZ AKCÍ NAD 100 LIDÍ

Bezpečnostní rada státu dnes vydala zákaz konání akcí s účastí nad 100 osob jako prevenci před šířením koronaviru. Toto opatření zasáhne i zítřejší utkání Renomia ŽBL.

22:00 | BLK Slavia na svém klubovém Facebooku oznámil, že až od odvolání mimořádného opatření v souvislosti s prevencí šíření koronaviru nenastoupí k žádnému utkání Renomia ŽBL. Další informace týkající se našeho vzájemného utkání, které se mělo odehrát zítra, tj. ve středu 11. března, přineseme během zítřejšího dopoledne.

14:45 | Na dotazy, proč se basketbalová utkání neuskuteční s počtem fanoušků do 100 jako některé jiné akce, odpovídá generální manažer Žabin Radek Šír: „Nařízení, že se naše utkání odehrají bez diváků, vydala Česká basketbalová federace a my se jím musíme řídit. Domníváme se, že je logické, aby se limit 100 osob vztahoval nejen na diváky, ale i na sportovce a pořadatele. Riziko je stejné, ať je na akci 99 nebo 101 lidí. Naším cílem je podpořit prevenci šíření koronaviru, proto nebudeme hledat cesty, jak nařízení obejít. Věříme, že si naši fanoušci užijí dobrý basketbal u přímého přenosu.“

13:00 | Česká basketbalová federace potvrdila, že utkání nejvyšíí ligy žen i mužů se odehrají v původních termínech bez účasti fanoušků. Zítřejší utkání proti BLK Slavia můžete sledovat prostřednistvím komentovaného živého přenosu na TVCOM.cz. ČBF v tiskové zprávě uvedla, že požádala TVCOM.cz, aby maximálně posílil servery tak, aby nedošlo k jejich přetížení očekávaným náporem.

10:30 | Bezpečnostní rada státu dnes vydala zákaz konání akcí s účastí nad 100 osob jako prevenci před šířením koronaviru. Toto opatření zasáhne i zítřejší utkání Renomia ŽBL.
Zatím nevíme, zda dojde k přeložení utkání, nebo zápas proti BLK Slavia Praha odehrajeme bez diváků.
Bližší informace zjišťujeme.