Z Karlových Varů jsme dovezli vítězství

Karlovým Varům chyběly opory Pohunková s Kušlitovou, přesto se proti Žabinám dokázaly v zápase dlouho držet, a nakonec podlehly po boji 56:65. Žabiny jako favorit byly prakticky celý zápas ve vedení, ale nedokázaly soupeřky setřást. V úvodu druhé desetiminutovky utekly Brňanky do sedmibodového náskoku, ale pak inkasovaly osm bodů v řadě a Vary měly po trojce Rosecké jediné vedení. To ještě navýšila košem Rokošová, pak se ale zase dostaly vpřed hostující hráčky. V polovině třetí čtvrtiny přerostlo vedení Brna poprvé deset bodů, ale ani to bojovné domácí hráčky nezastavilo. Třikrát se v poslední čtvrtině dostaly na rozdíl šesti bodů, ale blíž to už nešlo.

Na pozici nejlepší střelkyně Brna se srovnaly Baysová s 15 body, Buzovová se 14 a Švrdlíková se 13 body, Karlovy Vary táhly dvě hráčky, co odehrály plný počet minut. Malečková nastřílela třináct bodů, Webbová přidala ke 12 bodům i šestnáct doskoků.

BA Karlovy Vary – Basket žabiny Brno

Bays 15, Buzov 14, Švrdlíková 13, Křivánková 8, Stoupalová 7, Tomancová 4, Adamcová a Vacková po 2

Šestky: 20/14

Trojky: 12/3

Karel Drahokoupil (trenér BA Karlovy Vary): „Měli jsme ze zápasu trochu obavy, protože nám chyběli dvě klíčové hráčky Pohunková s Kušlitovou. Nicméně holky bojovaly. Bylo tam strašně chyb z naší strany, ale přesto je ten výsledek optimistický.“

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „Dneska jsme rádi za výhru, protože některé hráčky asi přijely na výlet. Náš výkon dnes nesnese vůbec žádné měřítko.“

zdroj: zenskybasket.cz