Před Carolem musí Žabiny splnit ještě domácí povinnost s Trutnovem

Na středeční skvělý výkon v Eurocupu chtějí basketbalistky Žabin Brno navázat i v posledním utkání skupiny ve Francii, prvně ale musí splnit sobotním povinnosti v domácí nejvyšší soutěži. Od 17 hodin se utkají aktuálně čtvrté Žabiny s týmem KARA Trutnov, jenž letos uspěl jen jedinkrát. Na Rosničce však zatím dokázaly zvítězit pouze hráčky USK Praha a Španělky po prodloužení, a nikomu dalšímu to ani Žabiny povolit nechtějí.

Trutnovské hráčky v Chance Ženské basketbalové lize porazily v letošním ročníku pouze nováčka z Brandýse a to před povzbuzující domácí kulisou. Na venkovní triumf výběr nového trenéra Richarda Kucsa stále čeká, a pravděpodobně i ještě počká dále. V sobotu 25. listopadu totiž vyjedou jeho svěřenkyně na půdu Žabin Brno, které jsou dle papírových předpokladů jednoznačným favoritem.

Svoji sílu předvedly loňské vicemistryně zejména ve středečním zápase Eurocupu, kde v odvetném souboji s řeckým Eleftheria Moschatou doslova střelecky zdemolovaly soupeřky 93:45. Žabinské basketbalistky se činily zejména z tříbodového oblouku, nastřílely neuvěřitelných 16 trojek. A podobným herním projevem se chtějí předvést i proti Trutnovu. „Do zápasu s Trutnovem chceme určitě nastoupit na sto procent, jelikož to je poslední zápas před vstupem do důležitého zápasu proti Carolo Flammes, který je zase posledním zápasem v naší skupině,“ potvrdila pivotmanka Emma Čechová.

Zápas 8. kola Chance ŽBL můžete sledovat od 17 hodin přímo z dějiště haly Rosničky, či v přímém přenosu ČT sport Plus.