První kolo pro Hradec

První utkání semifinálové série neprobíhalo podle našich představ, a tedy ani jeho výsledek není příliš příznivý. Nepodařilo se nám totiž podchytit základní stavební kameny úspěchu i přesto, že jsme se intenzivně připravovali. Z Hradce si tak odvážíme nepříjemnou prohru 60:89.

Samotný začátek utkání byl jako z pohádky. Poté, co jsme vyhráli úvodní rozskok, Vacková díky dvěma trojkám dostala svůj tým do rychlého vedení. Celou dobu se jednalo o velmi dynamický basketbal. Ke konci čtvrtiny bylo tempo tak vysoké, že se výkony na obou stranách jevily, jako bychom již byli na konci celého utkání. V posledních vteřinách Hamzová z trestných hodů snížila skóre na nepatrný rozdíl jednoho bodu a uzavřela tak první čtvrtinu (20:19).

O zahájení druhé čtvrtiny se postarala Vondráčková se svojí trefnou střelou za 3 body. Tempo utkání bylo i v této části hry velmi svižné. Obecně lze o první polovině říci, že jsme to byli my, kdo se ujal střeleckého žezla. Lvice se více věnovaly nájezdům, které jsme však nedokázali včas zastavit. Zhruba v polovině čtvrtiny však na naší straně přišlo několik zbytečných ztrát, ze kterých soupeř jednoduše skóroval a vybudoval si tak do poločasu mírný bodový náskok 45:38.

Další čtvrtinu se role obrátily a lvice započaly tuto desetiminutovku skvěle sehranou dvojičkou. Soupeřova hra najednou byla mnohem rychlejší, dravější a přesnější. My jsme navíc navýšili % ztrát, ze kterých nás lvice bez milosti trestaly. Naopak jsme se trápili ve střelbě, a tak nás v této části hry lvice doslova převálcovaly 27:8 a zvýšily tak rozdíl celkového skóre na 72:46.

Poslední desetiminutovku si lvice náležitě pohlídaly a nenechaly nic náhodě. Nám se již nepodařilo soupeře dorovnat, a tak jsme si z Hradce přivezli ne příliš příznivý výsledek 89:60 a darovali tak nepříjemnému soupeři výhodu prvního bodu semifinálové série.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Já můžu jedině pogratulovat Hradci, který dnes vyhrál naprosto zaslouženě. Byl tam obrovský rozdíl v kvalitě individuálních činností a rychlostí hráček Hradce a našich hráček. Pokud chceme v sérii hrát vyrovnanou partii, tak to co jsme dnes předvedli, je z obranného úhlu pohledu nemožné. A těch 90 bodů je více méně jen obrazem těchto dvou faktorů, které jsem zmiňoval. Samozřejmě 3. čtvrtina silně ovlivnila zápas, tam se to vlastně zlomilo. Ale nemyslím si, že by se ten zápas rozhodl v této části hry. Už od začátku jsme propadali v těchto dvou situacích, tedy hlavně v situaci 1na1. Myslím si, že ten zápas v obranné fázi byl špatný po 40 minut, jen v té 3. fázi se přidala i nemohoucnost v útoku“.