Tajemná Lenka Šoukalová

Lenka Šoukalová v klubu působí již od roku 2012, kdy v Žabinách začínala v kategorii starších žákyň. I přesto, že v klubu působí taková léta, jen málokdo o ní ví, že v minulosti hrála 6 let fotbal nebo že většinu věcí dělá na poslední chvíli, ale i tak vždy splní všechno v čas. Šouky, jak se jí v klubu i mimo něj říká, působí sice jako tichá a nevýrazná dívka, na hřišti se však umí poprat do krve.

Prozraď nám prosím, co studuješ a jaké jsou tvé plány do budoucna?
Na Masarykově univerzitě studuji obor kondiční trenér a aplikovaná kineziologie se specializací právě na kondiční trénink. Jsem v posledním ročníku a právě pracuji na dokončení závěrečné práce a o prázdninách mě pak budou čekat státnice. Také jsem se přihlásila na další školu, takže uvidím, jak to dopadne a zda budu pokračovat ve studiu nebo svá studijní léta již ukončím.

Chtěla bys po ukončení basketbalové kariéry pracovat ve zmiňovaném vystudovaném oboru?
Sport je součástí mého život již od malička a pevně věřím, že tomu bude i nadále po skončení mé basketbalové kariéry. A kdyby byla možnost a příležitost uplatnit své znalosti a zkušenosti, které jsem nabyla ve škole i v budoucnu, tak bych za to byla velmi ráda.

Jsi vášnivá cestovatelka a navštívila jsi mnoho krásných míst. Dokázala bys vybrat jedno pro tebe nejkrásnější místo? A říci, proč je pro tebe tak výjimečné?
Vybrat jedno místo, je opravdu těžké. Ale nejvíc mě asi uchvátil Singapur, a to hlavně díky tomu, že i na poměrně malém prostoru můžeme najít mnoho odlišných kultur. Celkově se mi to město líbilo ať už přes den, tak hlavně v noci, kdy jsou tam krásné světelné vodní show. Ovšem přesto, že ráda takto cestuji a někam jezdím, tak se vždycky ráda vrátím domů do České republiky.

Je cestování tvé největší hobby nebo máš v zásobě i něco jiného?
Cestování rozhodně patří mezi jeden z mých největších koníčků, ale bohužel přes sezónu na něj není čas. Takže ráda dělám i jiné věci. Například ráda peču, vařím, čtu knížky, maluju nebo pracuji na zahrádce a také ráda zkouším nové věci.

Prozradíš nám svůj největší sen v životě?
Mám několik takových menších i větších snů, ale momentálně jeden z těch větších je, že bych si jednou chtěla svépomocí postavit takový malý domeček.

V Žabinách tedy působíš od roku 2012 a v roce 2014 jsi měla debut v ŽBL. Chystáš se vyzkoušet i jiný tým, případně jinou zemi?
Když počítám i mládežnické kategorie, tak jsem v Brně již 9 let. Občas si zahrávám s myšlenkou, že bych si chtěla vyzkoušet zahraniční angažmá, ale uvidíme, jak to celé dopadne.

Co máš na Žabinách nejradši?
Nejvíce se mi líbí náš kolektiv, který jsme tady vytvořily. Zároveň, že nám trenéři dokážou vyjít vstříc, když je potřeba a že je o nás perfektně postaráno, co se týká regenerace, rehabilitace a další přípravy.

 
Držíme palce při dokončování magisterského studia a případných dalších studií. Na Šouky se můžete těšit i v příští sezóně, kdy bude nadále oblékat dres Žabin.