Trojboj proti Hradci odstartují Žabiny ve středu

Žabiny ve středu 23. února zavítají na palubovku týmu Sokol Hradce Králové, kde zabojují o udržení si druhého místa v RENOMIA ženské basketbalové lize. Se soupeřkami se brněnské hráčky setkají letos poprvé, zato hned třikrát během jednoho týdne. A ačkoliv v minulé sezoně Hradecké lvice měly navrch, letos jsou Žabiny v roli mírného favorita, což také chtějí potvrdit.

Blíží se konec základní části nejvyšší ženské ligy a s ním také dohrávky posledních zápasů. A na Žabiny čekají soupeři největší kvality: Sokol Hradec Hrálové a USK Praha. S královehradeckým týmem se navíc utkají brněnské basketbalistky hned třikrát po sobě. Prvně se střetnou ve středu 23. února v Hradci, poté v rámci Final Four Českého poháru v sobotu 26. února na hale Vodova a doma je Žabiny přivítají ve středu 2. března.

V minulé sezoně ze všech šesti duelů mezi Žabinami a Hradcem Králové pětkrát odešel vítězně druhý zmíněný celek. V letošní sezoně se třemi prohrami oproti Žabinské jedné obsazují až pozici v tabulce za nimi, tedy třetí. Svěřenkyně Viktora Pruši si druhé místo chtějí před play off upevnit a tento nelehký trojboj plánují ovládnout. „Hradec i přes výrazné omlazení zatím podává nadstandartní výsledky v lize. Nedávno se mu podařilo i vyhrát Federální pohár ve slušné konkurenci slovenských týmů. O to větší výzva to bude pro nás a na tuto konfrontaci se moc těšíme. Hradec je velmi nepříjemným, běhavým týmem, konceptem hry připomínající až juniorský styl basketbalu. Musíme brát také v úvahu, že pověstná bouřlivá kulisa je často jejich šestým hráčem. My se každopádně vynasnažíme využít našich silných stránek a s respektem k soupeři potvrdit roli favorita,“ prozradil hlavní kouč Žabin.

První ze tří soubojů o druhý nejlepší tým českého ženského basketbalu odehrají Žabiny v prostorách haly Hradce Králové ve středu 23. února od 18 hodin. Jestli se jim podaří ukořistit důležitou výhru a upevnit si výchozí postavení před play off, můžete sledovat online na webu TVcomu.